STEM Toys: іграшки, що розвивають і допомагають дітям вчитися

31.10.2017
07.11.22

Якщо дитина ще маленька, складно передбачити, що їй буде подобатися, коли вона виросте, але спрогнозувати, що їй може стати в пригоді, можливо. Тим паче якщо йдеться про професії, пов’язані зі STEM, адже потреба у кваліфікованих технічних фахівцях зростає й у найближчі кількадесят років тенденції навряд чи зміняться. До 2020 року у США кількість вакансій у сфері STEM збільшилася на 9,2 млн, з яких 4,6 млн пов’язані з програмуванням. Середня годинна зарплата, яку отримують працівники STEM-сфери у США, становить $37.44; працівники інших сфер у середньому отримують $18.68 на годину.

STEM: Science, Technology, Engineering, Mathematics STEM – акронім англійських слів Science, Technology, Engineering, Mathematics
(наука, технології, інженерія, математика).

Сама ідея STEM і популяризації науково-технічної освіти в останні десятиліття стала настільки актуальною, що з’явилися і навчальні іграшки – STEM toys. Їхня основна мета – прищепити дітям уміння вивчати відповідні предмети в школі та університеті або навіть здорові амбіції для побудови блискучої кар’єри. До речі, 75% лауреатів Нобелівської премії стверджують, що їх пристрасть до науки проявилася поза школою.

Ми підготували добірку найкращих навчальних іграшок для дітей від 2 років.

Екологічно й корисно

Правильний інтелектуальний розвиток надважливий саме у перші роки життя, адже тоді дитина пізнає й вивчає світ на дотик, звук і вигляд. Тому впродовж цього періоду іграшки мають бути максимально різноманітними. Це стосується як матеріалу, з якого виготовлено гру, так і її концепції.

Найбільший попит у віковій категорії «до 1 року» спостерігається на бізіборди та конструктори, виготовлені переважно з екологічних матеріалів. Асортимент Toys4brain на такий запит пропонує розвивальні будиночки та тактильні конструктори.

Бізіборди бувають різних форм та містять багато не схожих між собою рухомих і гнучких деталей: шнурівки, дверцята, вмонтовані сортери й навіть світлодіодне підсвічування та звуковий супровід. Це багатофункціональні іграшки, спрямовані насамперед на розвиток уваги, пам’яті та моторики.

Уже з дворічного віку діти готові до дещо серйозніших конструкторів та ігор. Обирайте такі, де елементи легко з’єднуються, мають яскраві кольори, а ще краще – незвичну текстуру.

Конструктор-Брістл «Мегаполіс» від канадсько-американського бренду Battat має приємні на дотик деталі-щіточки. Вони стимулюють нервові закінчення на дитячих пальчиках, тим самим задіюючи ділянки мозку, що відповідають за мислення й логіку.

Конструктор-брістл

Усі свої іграшки бренд виробляє з екологічного пластику, який не шкодить ані довкіллю, ані малюку. Ба більше, кубики мають унікальну форму: з них можна зводити цілі екоміста й не боятися дрібних елементів чи гострих кутів, бо їх у «Мегаполісі» просто немає.

Пізнавально й структуровано

Не менш популярними є дерев'яні конструктори. Окрім того, що виготовляються вони також із натуральної сировини, їх ще й нелегко зламати. Вони стійкі до подряпин та ударів, мають естетичний вигляд, а часто навіть приємно пахнуть справжнім деревом.

Дерев'яні конструктори

На відміну від гаджетів чи телефонних ігор, які не несуть жодної користі й смислового навантаження, конструктори легко вчать дитину концентруватися на процесі, аналізувати й планувати наступні кроки в роботі, приймати й визнавати власні помилки, якщо щось не вдалося, і не зупинятися, поки результат не задовольнить очікування. Хіба не цього ми щосили намагаємося навчити наших дітлахів? Що ж, батьки, полегшіть життя і собі, і дітям – довірте це конструкторам!

Youtube video

Такі набори розвивають різноманітні навички: творче мислення, сприйняття кольору й предметів, комбінаторику, просторову уяву тощо. З розвитком дитини складність і об'ємність конструкторів будуть змінюватися, але вони довго залишатимуться актуальними й замінять величезну кількість звичайних іграшок.

Послідовно й легко

Коли настає час познайомитися з цифрами та їхньою послідовністю, маленькі чомусики ще не розуміють співвідношення поняття числа та кількості предметів. Тож батькам складно визначитися, який із безлічі способів освоїти лічбу спрацює найкраще. Рахування на пальцях, візуальні асоціації, взяти в зайчика три яблука, одне віддати лисичці?

Багаторічні дослідження стверджують, що головне не вдаватися в класичні приклади, бо тоді дітям швидко стане нудно й вони узагалі не вбачатимуть потреби в математиці. Золоте правило – усе перетворювати на гру. На гру з кольорами, формами, загадками й завданнями, які ненав’язливо змусять дитину думати й водночас зацікавлять.

Корисним прийомом стане іграшковий персонаж, у товаристві якого дошкільнята почуватимуться не самотніми в новій для них справі. До прикладу, додавання і множення Toys4brain радить доручити справжньому профі – мавпочці-математику. Це дитячий тренажер-калькулятор, який не лише навчить рахувати, а й подбає про нервові клітини батьків!

Зі складнішими ж завданнями чудово впорається совина лінійка. Набір містить пластикову підставку з числами від 1 до 10 та 25 совенят, яких можна розставляти за кольором чи кількістю. Совина лінійка познайомить дітей і зі світом дробів, а картки з завданнями та рулетка зроблять гру ще цікавішою.

Youtube video

Порада: не стійте над дитиною в очікуванні швидких і відмінних результатів. Намагайтеся пояснити (а головне – візуалізувати) суть лічби, кілька разів позаймайтеся разом, після чого дайте дитині можливість опрацювати інформацію самостійно, у зручному для неї темпі.

Науково й весело

Чи потрібна астрономія вашій дитині? Незалежно від майбутньої професії та роду діяльності, дітям необхідне розуміння астрономічних явищ, що спостерігаються в повсякденному житті: зміна дня і ночі, пір року, сонячні та місячні затемнення, метеори та метеорити. Все це неймовірно захоплює! Наука, економіка, оборонна сфера – сьогодні всі розвинені країни вкладають гроші у космічні дослідження, а також у супутники, системи космічного зв’язку, моніторингу тощо.

Науково-пізнавальні набори призначені для маленьких дослідників, які засипають батьків сотнями питань на день. Здійснюючи нескладні експерименти, діти отримають нові знання з природознавства, астрономії та фізики. Та й хто з нас не мріяв побувати у космосі, стати тим самим синоптиком, про якого так часто говорять у телевізорі, або зробити таке наукове відкриття, яке приголомшить увесь світ.

Такі STEM-набори допоможуть дітям відчути себе справжніми вченими, адже вони зможуть власноруч скласти макет Сонячної системи, дослідити й проаналізувати погодні явища, а також запустити мініракету, перевіривши на практиці закони фізики. Цілком ймовірно, що інтерес, який виникне до науки, вийде за межі шкільної програми.

Тривимірно й точно

Механічні 3D-пазли – чудова іграшка для дітей і хобі для дорослих, які люблять моделювання за зразком. Це не конструктори, а саме пазли, бо складаються моделі тільки згідно з інструкцією. У процесі складання розвивається моторика, увага, посидючість.

Склавши таку модель, можна не тільки використовувати її як елемент декору, а й бавитися, адже сейфи й скриньки відкриваються, трамвайчики їздять рейками на гумомоторі, а залізничний перон навіює спогади про найкрутіші подорожі :)

Інтерактивно й сучасно

Чи часто ви чуєте від дітей, що географія – їхній улюблений предмет? Чи вже доводилось пояснювати, що знати все про світ і країни – круто й захопливо? Чи стикалися з тим, що всі аргументи втрачають силу, коли школярам доводиться знову сісти за підручник? А скільки років на верхній полиці припадає пилом вічна класика – сумний блакитний глобус? Настав час замінити його на дещо новіше.

Глобус ORBOOT із доповненою реальністю – прекрасний освітній гід, що дає змогу здійснити навколосвітню подорож з допомогою смартфона. Достатньо завантажити спеціальний застосунок на мобільний. Далі – скануйте позначки-зірочки й переглядайте різноманітні визначні місця у 3D, знайомтеся з кухнями народів світу, місцевою фауною обраного регіону та дізнавайтеся цікаві факти про країни. В ORBOOT доступні сім мов на вибір, а також вікторини та завдання.

У комплект також входять іграшкові паспорт, штамп, наліпки із зображеннями квитків, назвами міст та прапорами. Справжній інтерактивний туризм!

А як, власне, щодо STEM-напряму? З якими іграшками діти можуть взаємодіяти, одночасно знайомлячись із фізикою, механікою чи навіть інженерією? Улюбленцем публіки з цих питань досі залишається наш робот-їжак СІС. Це не просто конструктор, який треба лиш скласти. Готова модель колючого (насправді ні) красунчика містить електронні механізми, з допомогою яких він пересувається, робить сальто, блимає оченятами й випускає голки. Іграшка також обладнана спеціальним сенсором, завдяки якому їжачок розпізнає звуки й реагує на них.

Youtube video

Інтерактивні ігри розвивають ерудицію, мовлення й допитливість, ненав’язливо заохочують до вивчення нового. Вони залучають дітей до процесу «тут і зараз», мають навчальний і водночас розважальний характер.

Електронні конструктори

Якщо ви хочете, щоб ваша дитина обрала інженерну або наукомістку спеціальність, спробуйте з дитинства прищепити їй інтерес до робототехніки, мікропроцесорних систем та програмування – це не тільки перспективні, але і захоплюючі сфери. Змалку займаючись робототехнікою, дитина готується до шкільних курсів фізики та інформатики, викладання яких починається у середніх класах.

Електронні конструктори для школярів – чудова нагода не лише зібрати модель, але і запрограмувати її. У таких наборах є все, що потрібно: і механічні частини, і електроніка. При роботі з конструкторами діти отримують абсолютно різнобічний розвиток: поліпшується сприйняття форм, почуття дотику, моторика, просторове мислення.

Новітні електронні конструктори є сумісними з платформами для навчання дітей основам програмування – Arduino і Scratch. Складаючи апаратну частину своїми руками і завантажуючи програмне забезпечення з інтернету, діти легко і з задоволенням будуть засвоювати основи інженерії та кодування, що допоможе їм краще розуміти та використовувати на практиці нові знання з математики та інформатики. Електронні конструктори також дозволяють створювати будь-які пристрої, зробивши механічні частини з підручних матеріалів і самостійно написавши код.

Сучасні батьки мають розуміти, що в їхніх дітей є шанс стати новаторами, вченими і лідерами інженерної сфери і вирішувати нагальні для людства проблеми – і сьогодні, і завтра. Однак не у всіх дітей є доступ до якісної орієнтованої на науку та технології освіти. У зв’язку з цим і мало студентів розглядають технічні дисципліни як старт для своєї майбутньої кар’єри. Навчальні іграшки спрямовані на те, щоб доповнити шкільну програму, підтримати технічну складову освіти й якомога раніше зацікавити дітей наукою, технологіями, інженерією, математикою.

Команда Toys4brain.

Копіювання матеріалів з сайту toys4brain.com.ua дозволяється тільки за умови вказівки авторства і розміщення зворотнього текстового посилання на кожен скопійований контент.

Відгуки клієнтів

uk
Українська Русский
Чат з продажів
 Українська не у мережі
 Техпідтримка не у мережі
Контакти
Телефон:
Зворотний дзвінок
Email:
Чат з продажів
Контакти