Конструктор: що це таке і навіщо його складати?

08.11.2018
15.12.22

Екскурс в історію

Дитячі конструктори – це іграшки, добре знайомі і дітям, і дорослим. При цьому знайомі вже давно. Зокрема, якщо звернутись до початку існування сучасних наборів кубиків, ми побачимо, що перший був створений у другій половині дев'ятнадцятого сторіччя!

Детальніше:

Конструктори Anker
  • 1880 рік, німецькі інженери, піонери авіації брати Отто і Густав Лілієнталь створюють конструктор «Анкер». Набір складався з цеглинок, виготовлених із суміші кварцового піску, крейди та лляної олії.
  • Незабаром після створення інженери-винахідники продають патент на свій витвір підприємцю Адольфу Ріхтеру. Саме він зробив конструктор «Анкер» суспільним надбанням, у 1882 році почавши промислове виробництво під торговельною маркою «Anker-Steinbaukasten». Придбати конструктор можна й сьогодні: онлайн і офлайн – в універмазі KaDeWe в Німеччині. Бренд створює конструктори за оригінальним «рецептом». Вартість відповідна, але й у якості сумніватись не доводиться.
  • Віддані фанати металевих і роботизованих конструкторів добре знають бренд Meccano. Він, між іншим, теж може похвалитися більш ніж сторічною історією! У 1901 році англійський винахідник, політик і бізнесмен Френк Хорнбі створює перший металевий конструктор «Механічний посібник для новачків». Це був набір найрізноманітніших деталей без точного застосування. Діти могли створювати усе, що душа забажає і фантазія дозволить.
  • 1926 рік, «Механічний посібник для новачків» доповнюється кольоровими деталями: зеленими і червоними балками, колесами, перекладинами тощо. Далі події розгортались дуже стрімко! 1970 рік: в комплект конструктора доданий електромотор. 1981 рік, Франція: нові моделі з пластику надходять у продаж.
  • Перший дерев'яний конструктор побачив світ у Данії у 1931 році. Він був родоначальником всесвітньо відомої компанії LEGO (подробиці читайте у нашій статті «Як LEGO змінив світ дитячих іграшок»).

Такими темпами людство досягло величезного різноманіття дитячих конструкторів. Сьогодні ви можете обирати з м’яких, дерев’яних, металевих, картонних, магнітних, електронних, пластикових, керамічних і динамічних наборів.

Youtube video

Виховуємо характер, загартовуємо розум

Процес розвитку дрібної моторики рук і мозку єдиний і нерозривний. Хороша пам’ять, концентрація, зв’язне мовлення, швидка реакція, здатність логічно мислити – усі ці навички залежать від дрібної моторики рук.

Конструктори

Малюки навчаються хапати предмети не всією долонею, а лише пальчиками, діти старшого віку – писати і малювати. І за це ми маємо подякувати саме дрібній моториці! Головний мозок людини вміщує в собі мовні й моторні центри, що близько розташовані один до одного. Це пояснює і те, що при взаємодії з дрібними предметами (конструктор, іграшка, навіть ложка!) активізується і мовний центр.

Звісно ж, покладатися лише на дрібну моторику не варто. Обов’язковими є хороші вчителі та правильні іграшки, адже діти обожнюють веселитись! І тут варто звернути увагу на корисні STEM-іграшки, зокрема на конструктори.

Конструктори  littleBits

Ми підготували невеличку інструкцію з виживання у світі дитячих конструкторів, щоб ви нічого не забули та не переплутали.

Як обрати

Сумніваєтесь, чи підійде обраний конструктор вашій дитині? Нижче ми зазначили кілька моментів, на які варто звернути увагу перед покупкою.

Engino Inventor 30 в 1 з електродвигуном
  • Вік. Від м’яких до електронних, від малюків до старшокласників. Потрібний набір можна знайти для дитини будь-якого віку. На toys4brain, наприклад, є і пазли для найменших, і більш інтерактивні набори для дорослих.
  • Матеріал.
  • Тематика. Будиночок з верандою чи машинка? Трансформер, марсохід чи їжачок? А може, лазерний меч і технології?
  • Універсальність. Багатозадачні конструктори мають кілька переваг. По-перше, вони будуть довше утримувати інтерес дитини. По-друге, вони справді дозволяють використати фантазію по-максимуму!
  • Уподобання дитини. Поцікавтесь у майбутніх користувачів, яким вони бачать свій ідеальний конструктор: які функції або задачі він має виконувати – створювати хитромудрі конструкції, вчити програмуванню чи схемотехніці?
Youtube video

Основні типи конструкторів

Окрім очевидних відмінностей, як то в матеріалах, розмірах, кольорах і формах, конструктори відрізняються ще й способом використання і взаємодії.

Конструктор Фантазія
  • М'які конструктори створені спеціально для найменших. Набори складаються з усіляких геометричних фігур: циліндрів, паралелепіпедів, арок, кубів тощо. Деталі можуть бути різних розмірів і водночас вони легкі. Бавлячись з ними, діти розвивають  фантазію, а також вивчають поняття ваги й об'єму.
  • Дерев’яні. Такі конструктори добре знайомі людям будь-якого віку. Сьогодні ви легко знайдете і будівельні набори, що складаються з елементарних геометричних фігур, і цікавіші екземпляри – інтерактивні набори з великою кількістю деталей і різними методами кріплення. Основна перевага дерев’яних конструкторів – екологічність та безпечність матеріалу, з якого вони виготовлені.
  • Металеві. Вони мають більш просунутий, у порівнянні з їхніми дерев’яними побратимами, рівень важкості. У набір такого конструктора входять різноманітні гайки, шурупи, болти, пластини, валики. І ще одна відмінність – це необхідність використовувати спеціальні інструменти для складання (плоскогубці, викрутки, ключі).
Конструктори Meccano
  • Картонні конструктори розвивають просторове і творче мислення дитини. Підходять для дітей різного віку. Ціль гри – скласти тривимірну картонну модель динозавра, машинки, робота, або ж навіть порохотяг! Залежно від рівня складності, такі конструктори відрізняються кількістю і розміром деталей.
  • Магнітні. Деталі таких конструкторів мають магніти на кінцях, тому зі складаннями впорається навіть трирічна дитина. Залежно від замислу виробника, магнітні елементи наборів можуть набувати найрізноманітніших форм.
  • Електронні. Конструктори, у комплектації яких ви знайдете електронні плати, батарейки, проводи, світлодіоди і таке інше. Вони призначені для складання пристрою з вимикачем, лампами і радіопередавачами.
Конструктори ОМКА
  • Пластикові. Найвідоміший приклад подібного конструктора – LEGO. Під час виробництва таких наборів використовуються безпечні, нетоксичні матеріали. Це легкі та яскраві конструктори, які обожнюють і діти, і батьки.
  • Керамічні. Деталі такого конструктора виготовлені з повністю органічного матеріалу – обпаленої глини. Цеглинки різних розмірів, арки, колони й інші елементи дозволять звести будинки, вежі, замки і фортеці.
  • Динамічні. В комплект входять металеві або пластикові опори, рейки, шестерні та інші деталі для створення рухомих моделей. Деякі з них постачаються з вбудованими лампами, тож вони будуть світитися в темряві! Дітям точно сподобається.
Конструктори

Поради і рекомендації

Через таку величезну кількість найрізноманітніших конструкторів важко визначити єдино правильний спосіб взаємодії з ними. Проте є загальні рекомендації, що здатні значно полегшити навчальний процес:

Конструктор для дітей

1. Будьте поруч. Навіть найпримітивніші конструктори можуть стати справжнім випробовуванням для дітей. Не залишайте їх наодинці – нехай вони завжди відчувають, що можуть звернутися до вас за підтримкою.

2. Аналізуйте. Проговорюйте з дитиною усі етапи складання. Ставте правильні питання і уважно слухайте відповіді. Це буде сприяти зміцненню ваших стосунків і допоможе дитині навчитись легко висловлювати думки.

3. Розвивайтесь. Просувайтесь до важчих конструкцій у той момент, коли дитині стає нудно. Та важливо і не перестаратися! Головне – це підтримка і своєчасність.

4. Пам'ятайте про прибирання! Конструктори – це не лише приємне проведення часу, а й не завжди приємне прибирання після. Проте це теж частина виховного процесу. В майбутньому ви собі за це подякуєте!

Youtube video

Конструктор може здатись простою іграшкою, але у собі він ховає безліч унікальних властивостей і переваг. Він характеризується величезним різноманіттям форм, матеріалів, розмірів і способів взаємодії. Радимо вам підходити до вибору з розумом… І ще, можливо, з нашими рекомендаціями!

Бажаємо вам вдалого навчання і захопливих розваг!

Команда Toys4brain.

Копіювання матеріалів з сайту toys4brain.com.ua дозволяється тільки за умови вказівки авторства і розміщення зворотнього текстового посилання на кожен скопійований контент.

Відгуки клієнтів

uk
Українська Русский
Чат з продажів
 Українська не у мережі
 Техпідтримка не у мережі
Контакти
Телефон:
Зворотний дзвінок
Email:
Чат з продажів
Контакти