STEM-лайфхаки до першого вересня
Незабаром літні безтурботні дні поступляться місцем прекрасній шкільній порі. Тому ми вирішили, що зараз саме час поговорити про те, які іграшки допоможуть школярам у вивченні тих чи інших предметів.
Діти зараз мають набагато більше джерел знань, ніж ті, хто сидів за шкільною партою ще якихось п’ять років тому. Окрім набридлих підручників з правилами і формулами, є ще й STEM-іграшки, що допомагають дітям у процесі навчання. Конструктори і роботи, наукові набори, експерименти, схеми – все це створено, щоб наочно показати школярам, як функціонує світ, в якому вони живуть.
Зірки, супутники і хмари

Холодні зірки і далекі планети насправді мають так мало спільного з тими підручниками з астрономії, які школярі на початку року забирають з бібліотеки. Чого не скажеш про набори японського бренда Artec і науково-пізнавальні набори 4M. Кожен набір призначений для самостійного складання найрізноманітніших моделей, від телескопа до макета сонячної системи . Це й дає можливість побачити, як усе функціонує зсередини: не просто взяти готовий телескоп та дивитися в нього, але й дізнатися його будову.
Трошки про створення погоди
Але давайте спустимося ближче до Землі. Яка причина кислотних дощів, звідки береться вітер, як створити власний тераріум в пляшці? Щоб дізнатися, ви можете скористатись інтернетом чи шкільним підручником для того. Там точно знайдеться така інформація! Але набагато цікавіше не лише дивитись чи читати, а власноруч створити кілька хмар – за допомогою наборів 4M «Дива погоди» і «Метеостанція».
Створіть свій «освітній мікроклімат», в якому буде комфортно навчатись вашій дитині.
Фізика і хімія
О, ці предмети надихнули не один бренд на створення навчальних наборів, конструкторів, роботів… Вони часто перетинаються між собою! На toys4brain навіть є окрема категорія, яка так і називається: «Фізика і хімія». Зверніть увагу на бренд Science Agents, який пропонує експерименти в коміксах. Кожен з цих наборів – це розповідь про захопливі пригоди двох друзів, які запрошуються вас приєднатись до них! Разом з ними розслідуйте крадіжку скарбів, вступайте в Академію мильних бульбашок або ж влаштуйте Велику Хімічну Лабораторію у себе вдома!
Зробити так, щоб, приходячи зі школи, дитина не втрачала жагу до знань, дуже просто. Запропонуйте їй дещо нове, зовсім не схоже на те, з чим вона і так кожного дня стикається в школі.
Фізика від бренду законами Ньютона, принципами механіки і похилими площинами трохи ближче, ніж просто читаючи про них в книгах та виконуючи завдання. Вона власноруч складе моделі, що наочно продемонструють ті чи інші фізичні явища і процеси.
Зелена енергія
Один із аспектів цього розділу науки – альтернативна енергія. Конструктори і роботи, набори для складання наукових гаджетів і ще багато інших класних штук ви зустрінете, якщо поринете в цю тему. Заглиблюйтесь у принципи роботи сонячної енергії, а також вивчайте, як працюють механізми, використовуючи у якості палива солону воду, вітер і сонце!
В контексті розмови про чистоту, екологію і перербку, не можемо не розказати вам про один більш ніж корисний для планети конструктор. Мова про порохотяг. Так, ваша дитина може власноруч скласти спрощену версію вакуумного порохотягу! Користь такої іграшки подвійна: юний технік дізнається про будову і принцип роботи порохотягів, після чого ще й порядок у домі наведе!
Тепер замість того щоб викинути ще одну пластикову пляшку, ви можете перетворити її в пристрій для очищення.
Наш міні-порохотяг демонструє технологію циклону: пропелер притягує повітря з передньої частини в задню. Це створює зону зниженого тиску повітря в передній частині і, таким чином, пил стягується у порохотяг.
Математика, логіка і програмування
Для найменших
Математика – це величезний світ,знайомство з яким можна почати навіть в наймолодшому віці, тобто вже у 2-3 роки! Саме для таких молодих і талановитих математиків ми радимо пазли Puzzlika. Вони мають мало спільного з тим, чим займаються школярі за своїми партами, але починати треба з малого, правда ж?
Пазли Puzzlika – це головоломки для малюків, якісні і прості в експлуатації. Наприклад, складаючи пазл під назвою «Мої друзі», малюку доведеться побудувати логічні зв’язки між кількістю тварин, що зображені на пазлах, і цифрами від 1 до 10. Окрім математичних навичок, такі забавки розвивають пам’ять, увагу і логіку. І все це у віці трьох років!
Серед іграшок, що розвивають логічне мислення малюків, нам також подобаються будівельні кубики CUBIKA. В якому порядку треба поставити один на одного елементи конструктора, щоб отримати крокодила-акробата чи потяг зі скарбами гномів? Рішення таких непростих для маленької дитини завдань – це чудова підготовка до шкільної математики, геометрії.. і в цілому до життя!
Програмування – найперспективніше хобі 21 століття
Математика і програмування мають так багато спільного! А роботи з дронами – це не лише помічники у вивченні цих предметів, це ще й прекрасні мотиватори! Більшість дітей зараз обожнюють усе роботизоване, крилате і балакуче.
Школярі можуть і не цікавитися математикою, але вони скоріш за все будуть зацікавлені в тому, щоб скласти і відправити в політ найсправжнісінький дрон.Тому возитися з роботом для них – справжнє задоволення. І ще те, про що вони можуть і не замислюватись, на відміну від їхніх батьків, - користь.
Це не просто математика на пальцях, це її практичне застосування. Далеке від звичних прикладів, що розв’язуються на шкільній дошці, але таке, що розвиває корисну звичку мислити фундаментально.
Допомогти вивчити основи програмування допоможе бренд Makeblock. Серед його крутих іграшок знайдуться набори, що дозволяють власноруч скласти десятки різних ґаджетів. З часом їх навіть можна буде використовувати в побуті!
Бренди Haitronic і Arte cтеж пропонують дещо цікаве для вивчення цих предметів. Електронні конструктори для складання робомобіля і розумного автомобіля Haitronic, а ще програмовані світлодіоди й конструктори Artec. Окремим пунктом радимо кнопкового робота. Цю забавку можна запрограмувати усього лише натисканням однієї кнопки!
Оберіть для неї траєкторію і тривалість руку і спостерігайте, як вона їздить по кімнаті та виконує ваші команди з точністю до міліметра та секунди.
Практична електроніка
Тут набори для хлопчиків, дівчат, матусь, татусів і всіх зацікавлених! Ви навряд чи зустрінете електроніку і схемотехніку у списку шкільних предметів, але їх вивчення точно не буде даремне! Окрім поповнення скарбнички знань, дитина також створить дійсно корисні пристрої для дому.
Бренди Практична електроніка, ЗНАТОК і ОМКА виробляють набори, які мають все для того, щоб ви почали з вивчення основ електроніки, а закінчили, складаючи сенсор прихованої електричної проводки чи автоматичну годівницю для рибок! В комплекті поставки кожного набора є навчальні посібники, що містять опис експериментів і іншу корисну й цікаву інформацію. У компанії монтажної плати, численних проводів, транзисторів, резисторів, кнопок і світлодіодів, вони дозволяють дитині отримати знання і водночас застосувати їх на практиці! Процес навчання ще ніколи не був настільки захопливим!
Книги особливого призначення
Підручники, зовсім як іграшки, можуть бути різники. Бувають такі, в яких самі лише факти, формули й закони. Але ще є ті, які ми особливо любимо! Ми впевнені, ваші діти теж їх полюблять. В них світ дивовижних історій, опинившись у якому, дитині точно захочеться затриматись. Книги з обкладинками, на яких зазначені лише назва предмета та цифра, варто розбавляти чимось більш цікавим.
Фізика і хімія, біологія і географія, програмування і кодування, інженерія, астрономія і анатомія – сторінки цих книг детально і популярно розкажуть про те, що оточує вашу дитину. Кольорові малюнки, неочікувані повороти і лише найдостовірніші факти нікого не залишать байдужим.
Біологія
Скелет в шафі ви знайдете в кожному кабінеті біології. Пропонуємо завести власного, щоб разом з ним лякати гостей.. Вірніше, вивчати анатомію людського тіла!
Крім того, для дослідження світу в його найдрібніших подробицях, придивіться до нашого світлового мікроскопу з кратністю збільшення у 300 разів. Завдання не з простих: перед початком роботи з мікроскопом, вам доведеться скласти його самостійно! Таким чином, конструктор підходить для вивчення як біології, так і інженерії.
В цілому кожен набір, робот чи конструктор мають одразу кілька призначень. Перша за все – розважати, адже основні їх споживачі – діти. І лише потім розвивати усі важливі навички і отримувати знання. І, що особливо приємно, варто правильно підійти до вибору усього лише одного набору, щоб оживити інтерес школяра водночас до кількох предметів! Це дійсно працює і зараз кінець серпня – саме час переконатись в цьому на собі.
Проведіть дітей в світ STEM разом з такими різними, але однаково корисними забавками і книгами. Результат не змусить чекати довго! Ви помітите це, коли ваша дитина повернеться зі школи і, замість відеоігор, створить екологічного робота, телеграф чи сенсор дощу.
Вдалого і цікавого вам нового учбового року!
Вчіться. Мрійте. Створюйте.
Команда Toys4brain.